Něco o mně

O mně

Mé zkušenosti, praxe a hodnoty

Ve svém životě jsem - stejně jako každý z nás - stála před mnoha zkouškami. Ať už v oblasti osobní nebo pracovní, můj život byl plný změn a hledání sebe sama. Několikrát jsem se musela poprat se situacemi, nad kterými jsem neměla žádnou kontrolu, a nezbývalo mi nic jiného než se touto situací naučit žít.

Ovšem přišly i situace, se kterými jsem se jen tak smířit nechtěla.

Právě tyto a další zkušenosti mě utvrzovaly v jediném - že chci změnu. Že chci své syny vychovávat v krásném rodinném zázemí a mít práci, která mě utvrdí v tom, že je možné uspokojit všechna svá já - mateřství i kariéru.

Začít se změnami u sebe je jednou z nejtěžších věcí, před kterými člověk v životě stojí.

Ovšem pokud se ke změně neodhodlá, nemůže čekat, že sama nastane. A tak jsem se ve svých 40 letech dostala ke koučinku. Touha porozumět našemu chování, motivacím či strachům, které nás limitují či pohánějí, mě dovedla k NeuroLeadership. Ten propaguje a učí koučink na základě poznatků o lidském mozku. Stačil jediný kurz na této škole a bylo jasno - koučování je pro mě tou pravou cestou. Dnes mám za sebou kurzů celou řadu, včetně těch zakončených certifikací Mezinárodní federace koučů.

V koučování jsem se našla. 

Ta energie s klienty a možnost být u toho, když si začínají uvědomovat nové věci, myšlenky, chování, když jejich proměna začíná být vidět navenek a vnímána jejich okolím... To mi dodává energii, smysl života a uspokojení. Pro mě bylo vždy důležité, aby mě práce bavila a naplňovala. Bez toho bych nebyla přínosem ani pro ostatní. Dnes se kromě koučování klientů věnuji i práci trenérky na škole koučů a jsem součástí Pool koučů v rámci Institutu NeuroLeadership, kde se sama nadále vzdělávám a rozvíjím. Kromě toho jsem mentorkou v rámci projektu Femme Palette, především v oblasti rozvoje byznysu, leadershipu a vedení lidí.

Kromě životního koučinku se zaměřuji u na další dvě oblasti koučování: firemní a sportovní koučink. Dvacet let jsem pracovala na nejrůznějších manažerských pozicích - jako obchodní ředitelka jsem vedla malé i velké obchodní či retail týmy v rámci CEE. Uváděla jsem na trhy nové značky nebo otevírala monobrandové a multibrandové obchody. Za tu dobu jsem se naučila, jak komunikovat s klienty, jak jim naslouchat, ale také jak motivovat podřízené. Díky svým zkušenostem a poznatkům dnes mohu pomáhat majitelům velkých i malých firem, drobným podnikatelům, manažerům i jejich týmům, aby ve své práci zvládali všechny překážky.

Ke sportovnímu koučinku mě přivedla házená, kterou jsem závodně hrála již od dětství. Naučila jsem se díky ní týmovosti a fair play, jež mi pomáhaly v pozdějším životě i v práci. 

Sport byl pro mě navíc způsobem, jak překonávat sebe sama a své možnosti. 

Na vlastní kůži jsem tak poznala, jak důležité je pro výkon hráče nastavení mysli. Díky tomu mohu prostřednictvím mentálního tréninku pomáhat sportovcům k lepším výsledkům.

Mými klienty jsou lidé, kteří chtějí ve svých životech,ať už osobních, pracovních nebo sportovních, něco změnit. A já jsem ráda, že jim mohu být na této cestě ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu průvodcem.


V co věřím

Důvěra a lidskost

Vždy pro mne byla velmi důležitá důvěra mezi partnery i spolupracovníky, stejně jako lidský přístup.

Věřím, že pouze otevřený vztah založený na důvěře je klíčem k hlubší a stabilnější spolupráci a také cestou k uzavření úspěšných partnerství i obchodů. 

A tento přístup je pro mne důležitý i v koučinku. Důvěra a lidskost patří k zásadním kompetencím dobrého kouče.


Jak vypadá taková koučka?

Celkem obyčejně :-)


Na koučink jsem certifikovaná

Aneb moje osvědčení

Jako každý správný kouč vím, že i po získání certifikátu je třeba na svém vzdělávání dále pracovat. Je to nekončící proces, díky kterému získávám nejen další znalosti pro svou praxi, ale který mě také hodně baví. Nikdy mě nepřestane fascinovat, jak složitá, a přitom dokonalá je lidská mysl. 

Myslíte, že mohu pomoci i Vám?